SG73S2ETTD88R7D
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73S2ETTD88R7D
Description:
RES 88.7 OHM 0.5% 1/2W 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 88.7 Ohms
Series SG73S
Power (Watts) 0.5W, 1/2W