SG73W3ATTE2R7K
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73W3ATTE2R7K
Package:
2512
Description:
RES 2.7 OHM 10% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.7 Ohms
Series SG73
Power (Watts) 1W