SGC3S100NM
Sprague-Goodman
Product No:
SGC3S100NM
Manufacturer:
Sprague-Goodman
Description:
CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Ceramic
Q @ Freq 700 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Series SGC3
Capacitance Range 3 ~ 10pF