SGT9624300
Celduc Inc.
Product No:
SGT9624300
Manufacturer:
Celduc Inc.
Description:
ZC THREE PHASE SSR 3X25A/24-660V
User Guide
Load Current 25 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type AC, Zero Cross
Circuit 3PST-NO (3 Form A)
Voltage - Load 24 V ~ 600 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series cel3pac®
Package / Case Module
On-State Resistance (Max) 9.5 mOhms
Mfr Celduc Inc.
Package Box
Voltage - Input 4 ~ 30VDC