SH18F104Z250CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
SH18F104Z250CT
Description:
CAP CER 0.1UF 25V Y5V 0603
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series SH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 0.1 µF