SH18N152F500CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
SH18N152F500CT
Description:
CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series SH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.043" (1.10mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 1500 pF