SH21B153K160CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
SH21B153K160CT
Description:
CAP CER 0.015UF 16V X7R 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SH
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 0.015 µF