SH21N470J201CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
SH21N470J201CT
Description:
CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series SH
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 47 pF