SI-B8V17256001
Samsung Semiconductor, Inc.
Product No:
SI-B8V17256001
Description:
LED MOD LTM562C LNR STRP 3000K
User Guide
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) -
Configuration Linear Light Strip
Viewing Angle 115°
Color White, Warm
Current - Test 700mA
Current - Max 1.08A
CRI (Color Rendering Index) 80
Size / Dimension 560.00mm L x 18.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 151 lm/W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 2535lm
Series LT-M562C Gen3
Temperature - Test -
Type LED Module
Mfr Samsung Semiconductor, Inc.
Height 5.80mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 24V