Home / Oscillators / SIT1602AC-13-28E-12.000000
minImg
SIT1602AC-13-28E-12.000000
SiTime
Product No:
SIT1602AC-13-28E-12.000000
Description:
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 4.5mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.8V
Base Resonator MEMS
Frequency 12 MHz