Home / Oscillators / SIT8918AE-12-18E-75.000000
minImg
SIT8918AE-12-18E-75.000000
SiTime
Product No:
SIT8918AE-12-18E-75.000000
Manufacturer:
SiTime
Description:
MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVCMOS LV
In Stock : 32
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 4mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series SiT8918
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output LVCMOS, LVTTL
Mfr SiTime
Base Resonator MEMS
Frequency 75 MHz