SLA36385A-330L
ITG Electronics, Inc.
Product No:
SLA36385A-330L
Manufacturer:
ITG Electronics, Inc.
Package:
2-SMD
Description:
FIXED IND 330NH 63A 0.125MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 23A
Inductance Frequency - Test 500 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 63 A
Shielding -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.354" L x 0.197" W (9.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2-SMD
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.125mOhm
Inductance 330 nH