SLE12S1803B01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Product No:
SLE12S1803B01
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 11W
In Stock : 481
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -5°C ~ 45°C
Polarization Positive Center
Input Type Multi-Blade (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial), Medical
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CB, CCC, CE, cULus, cURus, GS, KC, PSE, RCM, TUV
Input Connector Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension 2.99" L x 1.19" W x 1.90" H (76.0mm x 30.3mm x 48.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 600mA
Series SLE12 (12W)
Power (Watts) 11 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 18V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC