Home / Fixed Inductors / SLF7045T-331MR25-PF
minImg
SLF7045T-331MR25-PF
TDK Corporation
Product No:
SLF7045T-331MR25-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 330UH 370MA 888MOHM SM
In Stock : 2444
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 250mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 370 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 888mOhm Max
Inductance 330 µH