SLLE23-1190-S
Banner Engineering Corporation
Product No:
SLLE23-1190-S
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER/HAND 23MM
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Operating Range 0.1m ~ 12.0m
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Protective Height 1.19m
Detection Capability 23mm
Beam Pitch -
Voltage - Supply 24VDC