SLPP14-410P88
Banner Engineering Corporation
Product No:
SLPP14-410P88
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
In Stock : 5
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 55°C
Operating Range 0.1m ~ 7.0m
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Protective Height 410mm
Detection Capability 14mm
Product Status Active
Weight -
Series SLPP
Beam Pitch -
Voltage - Supply 24VDC