SLPVAP25-270
Banner Engineering Corporation
Product No:
SLPVAP25-270
Description:
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 55°C
Operating Range 0.1m ~ 4.0m
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Protective Height 270mm
Detection Capability 25mm
Product Status Active
Weight -
Series SLPVA
Beam Pitch -
Voltage - Supply 24VDC