SLR1TTE9R09D
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SLR1TTE9R09D
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 180°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 9.09 Ohms
Series SLR1
Power (Watts) 1W