SM-31TB201
Nidec Components Corporation
Product No:
SM-31TB201
Description:
TRIMMER 200 OHM 0.125W GW SIDE
User Guide
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±20%
Number of Turns 5
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.173" x 0.154" Face (4.40mm x 3.90mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Series SM31
Power (Watts) 0.125W, 1/8W