SM-3TB103
Nidec Components Corporation
Product No:
SM-3TB103
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.125W GW SIDE
User Guide
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±20%
Number of Turns 11
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Square - 0.154" x 0.154" Face (3.90mm x 3.90mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series SM3
Power (Watts) 0.125W, 1/8W