SM-42TW203
Nidec Components Corporation
Product No:
SM-42TW203
Description:
TRIMMER 20K OHM 0.25W J LEAD TOP
In Stock : 5012
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Termination Style J Lead
Tolerance ±10%
Number of Turns 11
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Series SM42
Power (Watts) 0.25W, 1/4W