SM-43A104
Nidec Components Corporation
Product No:
SM-43A104
Description:
TRIMMER 100K OHM 0.25W J LEAD
User Guide
Termination Style J Lead
Tolerance ±10%
Number of Turns 5
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.181" Face (4.80mm x 4.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Series SM4
Power (Watts) 0.25W, 1/4W