SM15-2K5B
Riedon
Product No:
SM15-2K5B
Manufacturer:
Riedon
Description:
RES 2.5K OHM 0.1% 0.175W AXIAL
In Stock : 82
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 145°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.374" L (4.70mm x 9.50mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 2.5 kOhms
Series 100/SM/PC Precision
Power (Watts) 0.175W