SM2615FB27R5
Stackpole Electronics Inc
Product No:
SM2615FB27R5
Package:
SMD, Stand Off
Description:
RES 27.5 OHM 1% 1W 2615
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.155" (3.94mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD, Stand Off
Ratings -
Series SM
Power (Watts) 1W