Home / TVS Diodes / SM4F14CA-MS-Q1
minImg
SM4F14CA-MS-Q1
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Product No:
SM4F14CA-MS-Q1
Package:
SOD-123S
Description:
TVS SMD 14V 400W Bi-directional
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.2A
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123S
Series Automotive, AEC-Q101
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Package / Case DO-219AB, SOD-123FL
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V