SM4F20CA-MS
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Product No:
SM4F20CA-MS
Package:
SOD-123S
Description:
TVS SMD 20V 400W Bi-directional
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.3A
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123S
Series -
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Package / Case DO-219AB, SOD-123FL
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V