Home / TVS Diodes / SM4F48A-MS-Q1
minImg
SM4F48A-MS-Q1
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Product No:
SM4F48A-MS-Q1
Package:
SOD-123S
Description:
TVS SMD 48V 400W Uni-directiona
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.1A
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123S
Series Automotive, AEC-Q101
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V
Package / Case DO-219AB, SOD-123FL
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V