SM4F60A-TP
Micro Commercial Co
Product No:
SM4F60A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
SOD-123FL
Description:
Interface
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 66.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123FL
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 96.8V
Package / Case SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V