SM4F90A-TP
Micro Commercial Co
Product No:
SM4F90A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
SOD-123FL
Description:
TVS DIODE 90VWM 146VC SOD123FL
In Stock : 2600
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 100V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123FL
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 146V
Package / Case SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 90V