SM4NT200A
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Product No:
SM4NT200A
Package:
SOD-123NT
Description:
TVS SMD 200V 400W Uni-direction
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.24A
Voltage - Breakdown (Min) 224V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123NT
Series -
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 324V
Package / Case SOD-123NT
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 200V