SM4NT26A-Q1
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Product No:
SM4NT26A-Q1
Package:
SOD-123NT
Description:
TVS SMD 26V 400W Uni-directiona
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.51A
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123NT
Series Automotive, AEC-Q101
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Package / Case SOD-123NT
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V