SM4NT43A-Q1
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Product No:
SM4NT43A-Q1
Description:
TVS SMD 43V 400W Uni-directiona
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.77A
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Series Automotive, AEC-Q101
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Package / Case SOD-123NT
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V