Home / TVS Diodes / SM4NT440CA-Q1
minImg
SM4NT440CA-Q1
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Product No:
SM4NT440CA-Q1
Description:
TVS SMD 440V 400W Bi-directiona
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 570mA
Voltage - Breakdown (Min) 492V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Series Automotive, AEC-Q101
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 713V
Package / Case SOD-123NT
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 440V