SMA-A0102FTDL180K
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SMA-A0102FTDL180K
Package:
0102
Description:
RES 180K OHM 1% 0.3W MELF 0102
In Stock : 8747
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0102
Ratings AEC-Q200
Resistance 180 kOhms
Series SMA-A
Power (Watts) 0.3W