SMA4F100AY
STMicroelectronics
Product No:
SMA4F100AY
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package:
SMAflat
Description:
TVS DIODE 100VWM 162VC SMAFLAT
In Stock : 9850
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 111V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SMAflat
Series Automotive, AEC-Q101, SMA4F
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V (Max)