Home / TVS Diodes / SMA6F48A-M3/H
minImg
SMA6F48A-M3/H
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
SMA6F48A-M3/H
Description:
600W,48V 5%,UNIDIR,SLIM SMA TVS
In Stock : 3153
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 3500
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.8A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 76.9V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V