Home / TVS Diodes / SMA6F70A-M3/I
minImg
SMA6F70A-M3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
SMA6F70A-M3/I
Description:
600W,70V 5%,UNIDIR,SLIM SMA TVS
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.3A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 77.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 113V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70V