Home / TVS Diodes / SMAF150CA-TP
minImg
SMAF150CA-TP
Micro Commercial Co
Product No:
SMAF150CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
DO-221AC (SMA-FL)
Description:
Interface
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 167V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-221AC (SMA-FL)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V