SMAHS12A-Q1
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Product No:
SMAHS12A-Q1
Package:
DO-221AC (SlimSMA)
Description:
TVS SMD 12V 400W Uni-directiona
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 20.1A
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-221AC (SlimSMA)
Series Automotive, AEC-Q101
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Package / Case DO-221AC, SlimSMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V