Home / TVS Diodes / SMAJ10A-E3/61
minImg
SMAJ10A-E3/61
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
SMAJ10A-E3/61
Package:
DO-214AC (SMA)
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AC
In Stock : 46518
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 23.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V