SMAJ130C
Meritek
Product No:
SMAJ130C
Manufacturer:
Meritek
Description:
TVS DIODE 130VWM 231VC
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.73A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 144V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series SMAJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 231V
Package / Case DO-214AC (SMA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V