Home / TVS Diodes / SMAJ22-E3/61
minImg
SMAJ22-E3/61
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
SMAJ22-E3/61
Description:
TVS DIODE 22VWM 39.4VC DO214AC
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 39.4V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V