Home / TVS Diodes / SMAJ220CA-TP
minImg
SMAJ220CA-TP
Micro Commercial Co
Product No:
SMAJ220CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Description:
Interface
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 246V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 356V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 220V