Home / TVS Diodes / SMAJ7.5CA-TP
minImg
SMAJ7.5CA-TP
Micro Commercial Co
Product No:
SMAJ7.5CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
DO-214AC (SMA)
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO214AC
In Stock : 3825
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 31A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 8.33V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12.9V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 7.5V