SMAJE20A
Eaton - Electronics Division
Product No:
SMAJE20A
Package:
SMA
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMA
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.4A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SMA
Series SMAJE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V