SMAJE440A
Eaton - Electronics Division
Product No:
SMAJE440A
Description:
TVS DIODE 440VWM 713VC SMA
In Stock : 3870
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 600mA
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 492V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SMA
Series SMAJE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 713V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 440V