Home / TVS Diodes / SMAKNT58CA-Q1
minImg
SMAKNT58CA-Q1
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Product No:
SMAKNT58CA-Q1
Description:
TVS SMD 58V 1000W Bi-directiona
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.7A
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMA-NT
Series Automotive, AEC-Q101
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V
Package / Case SMA-NT
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V