Home / TVS Diodes / SMB10J22CA-Q1
minImg
SMB10J22CA-Q1
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Product No:
SMB10J22CA-Q1
Package:
SMB
Description:
TVS SMD 22V 1000W Bi-directiona
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 28.17A
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMB
Series Automotive, AEC-Q101
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V