Home / TVS Diodes / SMBJ14CD-M3/H
minImg
SMBJ14CD-M3/H
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
SMBJ14CD-M3/H
Package:
DO-214AA (SMBJ)
Description:
TVS DIODE 14VWM 22.9VC DO214AA
In Stock : 5037
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 26.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 15.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 22.9V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V