SMBJE30AH
Eaton - Electronics Division
Product No:
SMBJE30AH
Package:
DO-214AA (SMBJ)
Description:
TVS DIODE 30VWM UNI
In Stock : 2980
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 3000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.4A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series Automotive, AEC-Q101, SMBJExxH
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V